GEORGIA......there is only one " I " .....and a total of 7 letters
probability of picking " I " is 1/7
Answer:
The 64 ounce jug of milk costs $0.010 more per ounce than the 128 ounce jug of milk/
Step-by-step explanation:
3.20/128=$0.025 per ounce jug of milk
2.24/64=$0.035 per ounce jug of milk
0.035 - 0.025 = .010
the answer to this equation is 120
Answer:1.03125 meter
Step-by-step explanation:
Velocity =330 meter per second
Frequency =320 Hertz
wavelength=velocity ➗ frequency
Wavelength=330 ➗ 320
Wavelength=1.03125 meter