1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
grin007 [14]
3 years ago
14

PLEASE HELP ME WITH THIS THANKS

Mathematics
1 answer:
Lady bird [3.3K]3 years ago
6 0

What is M when R = 200? *

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the equivalent to 2:3 ?
leva [86]

2:3 is equivalent to 0.666 repeating

If you have any further questions feel free to ask.

Hope this helps.

8 0
3 years ago
Determine whether the data described below are qualitative or quantitative and explain why.
ddd [48]
The correct answer is choice A. Qualitative data is data that is collected based on a quality or a characteristic. These type of data will not involve numbers or measurements, but descriptive words.
5 0
3 years ago
If 15 pen cost $3.90, which equation would help determine the cost of 6 pens?
madreJ [45]

Answer

1.56

Step-by-step explanation:

You must find the unit rate. To do so, you must divide 3.90 by 15. That will give you 0.26. After, times 6 and .26 to get your answer. Hope this helps.

8 0
3 years ago
What is the mean of these numbers ? <br> 2,8,4,6,5
MrRa [10]

Answer:

5 is the mean

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
dante has been putting one peeny in his bank everyday Now he has 161 pennies Hor how many weeks has d
nikklg [1K]
All you need to do is divide 161 by 7 and get 23 weeks

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A pentagonal prism is cut by a plane perpendicular to the base. What is the shape of the cross section that is formed?
    11·1 answer
  • What is 320/25 in a mixed number
    15·1 answer
  • What is the length of the midsegment of the trapezoid
    5·1 answer
  • What type of correlation is shown in the graph ?
    6·2 answers
  • ANYONEEEE ? I need to help
    7·1 answer
  • Suppose that the function g is defined for all real numbers as follows
    6·1 answer
  • Noah says that 9x - 2x + 4x is equivalent to 3x, because the subtraction sign tells us to subtract everything that comes from af
    7·1 answer
  • Four friends are going to share the responsibility of babysitting 3 children for 7 hours. How much time will each friend spend b
    10·1 answer
  • Find the area of this quadrilateral.
    11·1 answer
  • Samantha has $600 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!