If Sophia has read 75 pages and the book is 250
you take 75 and divide it by 250
your answer will be .3
witch would be 30% as a percentage
hope i helped Dosvedanya
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Answer:
184,549,376
Step-by-step explanation:
To find the perimeter of this blue figure, add together the shown lengths of the six sides.
The three measurements on the top have the LCD 4, so we combine 14 3/4, 4 2/4 and 8 2/4. The sum is 26 7/4, or 27 3/4, or 27.75.
The three measurements on the bottom share the LCD 5, so we can immediately combine them, obtaining 32 8/5, or 33 3/5, or 33.60.
Combining 27.75 and 33.60 results in 61.35, or 61 35/100, or 61 7/20.
The perimeter of the given figure is 61 7/20.