Answer:
C (ignore this it asked for 20 characters)
Answer:
She can buy six bulbs of garlic
Step-by-step explanation:
Well you know that each bulb of garlic is 2 dollars. You also know that Stephanie has 12 dollars. In order to solve this you need to take the amount of money Stephanie has and divide it by the price per bulb in order to find out how many bulbs she can buy.
12/2 = 6
She can buy 6 bulbs of garlic
Answer:
Step-by-step explanation:
its y-axis for the first answer and the other one its, y=-x
No, it doesn’t pass the line test