The answer should be 2(2b+3)
Hope you could understand.
If you have any query, feel free to ask.
Answer:
$1.00 per bagel
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.
In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.
Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.
Example: 6 ÷ 6 = 1
Answer:
Option B: 0.4
Step-by-step explanation:
We have 20 dots.
Such that each column represents the repetitions for each proportion.
So:
0.1 -> 3 times
0.2 -> 1 time
0.3 -> 4 times
0.4 -> 6 times
0.5 -> 3 times
0.6 -> 3 times
Now we can compute the mean of these values, and that will be the best estimation we can make with the given data.
Remember that for a set of N values:
{x₁, x₂, ..., xₙ}
The mean is:

In this case we have the set of 20 points described above, then the mean is:

Rounding to the first place after the decimal point, we get:
M = 0.4
Then the correct option is option B.
Answer: 4/8 + 3/6 + 1/1
Step-by-step explanation: this is only if you can use the same number twice!!!