1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Archy [21]
3 years ago
11

Ask me anything I’ll answer you

Mathematics
1 answer:
Vilka [71]3 years ago
5 0

Answer:

uhh......weirdest dream you've had?

You might be interested in
HELP ASAP !! Sloane kicked a soccer ball at a speed of 36 feet per second. If the ball never leaves the ground, then it can be r
murzikaleks [220]
Should be 2.25 seconds
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Whick scenario is most likely the one shown on the graph?​
serg [7]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
64.3 - 3 x 2 by the power of 3 divided by two
kolbaska11 [484]
If you meant:

64.3-3*(2³)/2

That would be 52.3 :)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 7^2 • 7^6 =
Nitella [24]
Answer: 7^8

Explanation: just add the exponent if you are multiplying two things with the same base
4 0
3 years ago
-10 + x + 4 – 5 = 7x – 5 i know the answer its -1 help please
Novosadov [1.4K]

Answer:

x = -1

Step-by-step explanation:

- 10 + x + 4 - 5 = 7x - 5

-11 + x = 7x - 5

-6 + x = 7x

-6 = 6x

x = -1

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • *****PLZ HELP ME***** 15 points<br><br>QUESTION IN ATTACHED IMAGE
    7·1 answer
  • How do u do this? Plz show work!!!
    7·1 answer
  • Clarissa will create her summer reading list by randomly choosing 4 books from the 10 books approved for summer reading. She wil
    9·1 answer
  • 3 teacher shar 2 pack of paper equally
    12·1 answer
  • Need help will give brainliest:
    11·2 answers
  • Fabian harvests 10 pounds of tomatoes from his garden. He needs 225 pounds to make a batch of soup. If he sets aside 2.8 pounds
    14·1 answer
  • Come someone please help me and explain this
    7·1 answer
  • Can someone please answer. There is one problem. There is a picture. Thank you!
    8·1 answer
  • What is the best buy 6 oz for $0.90, 10 oz for $1.10 or 16 oz for $1.44
    11·2 answers
  • Help I'm bad at math :(((((
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!