Answer:
shape is how it looks like Square is a shape and size is how big something in like my size of my foot is 6 inches
Step-by-step explanation:
well idk your real question i think it is that your shape and size can change
1) X=2
2)X=10
I’m sure these are the answers
Answer:
$0.94 per pound
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, make an equation and simplify it.
<em>2 pounds = $1.88</em>
<em>1 pound = ($1.88 ÷ 2) $0.94</em>
Hence, It costs <em>$0.94 per pound</em>
Answer:
Step-by-step explanation:
v=Q-P
v=(5,1,0)
u=v/(magnitude of v)=(5,1,0)/(\sqrt{5^2+1^2+0^2)
u=(5/5.09,1/5.09,0)
v=Q-P
v=(1,1,0)
u=v/(magnitude of v)=(1,1,0)/(\sqrt{1^2+1^2+0^2)
u=(1/
,1/
,0)
The answer is 4 like i sed last time stop making conversation nd get to work