1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
suter [353]
3 years ago
6

Pls help me asapppp.

Mathematics
1 answer:
GrogVix [38]3 years ago
3 0

Answer:

m a t h

Step-by-step explanation:

i am in middle school so i dont know

You might be interested in
PLEASE HURRY!! Will give brainliest!!
AURORKA [14]

Answer:

A. ("Mo worked more than 11 hours this week. ")

Step-by-step explanation:

Let d represent the value of hours Mo has worked.

d is more than 11 hours because Mo worked more than 11 hours

so it's safe to say...

d>11

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is 4.236 divided by 6
neonofarm [45]
0.706 is the answer to your problem
3 0
3 years ago
How can I solve 4x-2>3x+5
cluponka [151]
You would move over the -2 making the equation look like this 4x>3x+7. Then move the 3x to the other side of the equation making it look like this 1x>7. Thus the answer is x>7.
7 0
3 years ago
Find the greatest common factor of 66a3b3 and 99a4.
yan [13]
66a^3b^3=\boxed{33a^3}\cdot2b^3\\\\99a^4=\boxed{33a^3}\cdot 3a\\\\GCF(66a^3b^3;\ 99a^4)=\boxed{33a^3}
4 0
3 years ago
3. A car starts a trip with 20 gallons of gas in its tank. The car traveled at an average
Helga [31]

Answer:

32.5%

Step-by-step explanation:

first we will have to calculate how much miles the car traveled, to do that we will multiply the speed by hour long the car was traveling for which is

65*3=195

During those 195 miles the car used 1 gallon for every 30 miles which means it used 6.5 gallons of its tank

195/30=6.5

6.5 gallons is 32.5% of 20 gallons

6.5/20=0.325

0.325 * 100 = 32.5%

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the Area of the figure
    10·1 answer
  • What is the answer please
    14·1 answer
  • What is 1/3 of 120???
    7·2 answers
  • How many degrees does the minute hand turn to get from 12:00 to 12:20?
    11·2 answers
  • How many ounces are in 35 grams
    15·1 answer
  • Mrs. Hall bought a package of 8 pencils for $4.64. What is the unit price per pencil?
    12·2 answers
  • Mplify the expression:<br>| 5q + 84 - 94 + 84<br>​
    8·1 answer
  • How many factors does (2x+5) have
    7·1 answer
  • Does 15/21 and 40/56 form a proportion
    10·1 answer
  • Please help , Take your time , <br>​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!