6x - 4(x + 3)
6x -4x -12. Distribute
2x - 12. Combine like terms
Answer:
1. Certain
2. Impossible
3. Likely
4. Unlikely
Step-by-step explanation:
I believe this is correct. Hope this helps!
5 bags is cheaper because one bag is $3 and 5 bags for ten so to find the unit price the amount (10/ ) the amount of bags (5) so therefore 10/5= $2 which is smaller than the price of an individual bag
Answer:
whh3u2ofefnfek
Step-by-step explanation: