1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ray Of Light [21]
3 years ago
6

Work out the value of 10/4

Mathematics
1 answer:
Evgesh-ka [11]3 years ago
6 0

Answer:

I think the answer to your question is 5/2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A church group ordered a total of 22 drinks and burgers.each drink cost $2.50 and each burger cost $6.25 if the group spent a to
stepan [7]
14.8 or round up to 15 burgers
7 0
4 years ago
david is 8 years older than stephen and 2 years younger than Graham. if Neil is 7 years younger than Graham, how much older than
ANEK [815]
5 years older...cause if David is 2 years younger than Graham & Neil is 7 years younger than Graham...7-2=5 years :)
6 0
3 years ago
What is 2^4+5*6*4+4/2*50 plz help
Lelechka [254]

It is 236. Happy to help (:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pleaee help me with this im stuck
AURORKA [14]

the answers are clear if you use priority and equation rules.

  1. q=11
  2. u=2
  3. a=13
  4. l=8
  5. s=12
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Katena32 [7]

Answer:

question one is 2,251.02

question 2 is 579.58

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 0.5x -2 = 1.5x + 0.15
    14·1 answer
  • This is for Geometry with angles if someone CAN PLEASE HELP SOON OMG THANK YOU SO MUCH IM STRUGGLING
    13·1 answer
  • BRAINLIST AND 40 POINTS PLEASE HELP ASAP NO ONE IS HELPING:(
    14·1 answer
  • Which comparison is TRUE?
    10·2 answers
  • If a chair costs 734 dollars and I give it to my friend for 823 dollars how much is my profit as a percentage
    8·1 answer
  • at the farmers market 8 apple cost $5.20 if each apple cost the samw amount what is the price per apple
    15·1 answer
  • An airplane is flying from New York City to Los Angeles. The distance it travels in miles, d, is related to the time in seconds,
    15·1 answer
  • Plzzzz help me with this problem
    14·1 answer
  • Write the converse of the following statement. Then determine its validity.
    13·1 answer
  • f is an even function. a = A 2-column table with 4 rows. Column 1 is labeled x with entries negative 2, 0, 2, 3. Column 2 is lab
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!