1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ierofanga [76]
3 years ago
10

HELP RIGHT NOW ! ASAP !

Mathematics
1 answer:
soldier1979 [14.2K]3 years ago
7 0

Answer:

Its 6

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the equations of each of the lines a,b,c,d,e,f
sesenic [268]
A. (5,7)
b. (5,5)
c. (5,3)
d. (-2,5)
e. (-4,5)
f. (-6,5)
4 0
3 years ago
A rectangular bin has a perimeter of 36 inches. The length of the bin is twice the width. Write and solve an equation to determi
bekas [8.4K]
2x + 4x = y
x=6
2(6)+4(6) = 36 sq in.
3 0
3 years ago
Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all
dmitriy555 [2]

Answer:

Brainliest!

Step-by-step explanation:

slope intercept form is in: y = mx + b

12y = -8x + 48

y = (-8x+48)/12

y = -2/3x+4

3 0
3 years ago
Max drove 460 miles in 8 hours at a constant speed. How long would it take him to drive 661.25 miles at that speed?
lord [1]
460/8 = 57.5 They were going 57.5 mph 

661.25/57.5mph = 11.5

It will take them 11 and a half hours go get wherever they're going.

8 0
3 years ago
Any number raised to the zero power is one.<br> what is the rule for multiplying power is numbers
USPshnik [31]
Multiply the number by itself zero times , it's the only number which can be multiplied by any other number without changing that other number.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 480 stickers on 6 sheets or 120 stickers on 2 sheets? Which is the greater.
    12·1 answer
  • Please help thanks!!
    5·2 answers
  • Seth bought a 12 - ounce jar of peanut butter for $3.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • What is the solution to the equation 5x = 40?
    9·2 answers
  • What does the word range mean in algebra
    9·2 answers
  • The sum of two numbers is 20.The difference is 4 what are the numbers?
    13·1 answer
  • (7-2) + (5/6 - 3/6)<br> ..................
    12·1 answer
  • Draw three circles with centre 0 and the radii of 3cm, 5cm and 7cm respectively ​
    8·1 answer
  • I need help,<br> Find the perimeter of the rectangle. Write your answer in Scientific Notation
    8·2 answers
  • Mr. Torres has a class of 17 students. He can spend $24 on each student to buy math supplies for the year. He first buys all of
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!