1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Degger [83]
3 years ago
5

I need help please...............

Mathematics
1 answer:
Arte-miy333 [17]3 years ago
4 0

Answer:

I cant see the entire question

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Factorise 6x² -5x -21
Alex Ar [27]
I think it’s this but I’m not sure

5 0
3 years ago
Which expression represents the total volume of the pictures shown if each cube has a side length of e?
Oliga [24]

Answer: I believe that you have to do e^3 to find the volume of a cube.

If you had the side, you would do a^3 (a stands for the side length)

4 0
3 years ago
The birth weights for twins are normally distributed with a mean of 2353 grams and a standard deviation of 647 grams. use​ z-sco
kirill [66]
I think that the answer is B
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 15 pound bag of ice costs $ 1.80. Give the unit rate.
Vaselesa [24]
We can use a rule of three simple, direct proportion to solve this problem.
15 pounds correspond to $1.80, then the question is to find the price of one pound, the called unit rate. We state the rule of three:
15 pound ---->  $1.80
 1 pound -----> x
x = (1)(1.80)/15
x = 0.12
Therefore, each pound costs $0.12 that is the unit rate in pounds
7 0
3 years ago
Did i do this right?​
Amanda [17]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Diberi fungsi f:x = 2x + 5 dan g:x=X^2-3,cari f^-1g(-3)
    11·1 answer
  • The seventh grade class supplied bags of snacks and beverages for the school dance They supplied19 more beverages than bags of s
    10·2 answers
  • State the system of linear inequalities which satisfies the following shaded regions. help ??asappp
    5·1 answer
  • Find each product mentally. 7 times 3.8
    7·1 answer
  • Use the algebraic steps to find the equation you would use to solve for b<br><br><br><br>A=bh/2
    9·1 answer
  • What is the volume of a cube with 1/3 inch sides p.s the answer is not 1/9
    10·1 answer
  • (+3 120-130'+ 24c +8
    10·1 answer
  • the jayden family eats at a restaurant and their meal costs them 78.65. They have to pay a 6% sales tax, and they also want to l
    11·1 answer
  • 4x−6÷x<br><br> x=6<br><br> Help please!
    8·2 answers
  • Discord is Worthry#4310 paying for a 5 question geometry test
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!