1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kruka [31]
2 years ago
10

Need help fast! with both questions

Mathematics
1 answer:
Eduardwww [97]2 years ago
6 0

Answer:

first one is 41 i think and the second is 30 for sure

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is a ratiu of a circle
Luden [163]

Answer:

Two to One

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
8.) What is the probability of rolling a 2 on a six-sided number cube and flipping heads on a coin? *
Leto [7]
The probability of rolling a 3 on a six sided number cube is 1/6
4 0
3 years ago
Which of the following points is in the solution set of y &lt; x2 - 2x - 8?<br>(-2, -1)(0, -2)(4, 0)
ratelena [41]
Y < (x - 4)(x + 2)

so the critical points are -2 and 4
(-2,-1) will be in the solution

( 0,-2) will not 

(4,0) will not.
the answer is ((-2,-1)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer the picture below.
inysia [295]

Answer:

Step-by-step explanation:

function: all the points

note: x intercept is the domain, y intercept is the range

domain must paired with exact range

the domain can be more than 1, but range must be 1.

domain : 3, 5, 0 , -1, -3, -5

range: 1, 3, 4 , -3(there is 2 but we write it one) , -4

and done!

thank you!

4 0
2 years ago
A store owner had 42 pounds of almonds, 38.5 pounds of walnuts, and 62.5 pounds of peanuts. If the owner splits the peanuts equa
Zina [86]

Here is your answer

12.5 pounds

REASON:

Weight of total peanuts= 62.5 pounds

It is splitted into equally into 5 jars.

So,

Pounds of peanut each jar contains= Total weight/No. of jars

= 62.5/5 pounds

= 12.5 pounds (in each jar)

HOPE IT IS USEFUL

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Susan threw a softball 42 yards on her first try and 51 1/2 yards on her second try.
    14·2 answers
  • Which is the better buy; 3 pounds for $8.31 or 5 pound for $12.95
    8·2 answers
  • Help me please I need better grades
    5·1 answer
  • A rhombus has all sides congruent and all angles congruent<br><br> True<br><br> False
    15·1 answer
  • Johnny reflects ∆ABC across the y axis and then again across the x axis.
    10·1 answer
  • Jasmine invests $2,658 in a retirement account with a fixed annual interest rate of 9% compounded continuously. What will the ac
    12·1 answer
  • Identify the solutions to the quadratic equation.<br> Check all that apply.<br> x2 + 4x - 21 = 0
    9·2 answers
  • The circumference of a circle is 657. In terms of pi, what is the area of the circle?
    15·1 answer
  • A car averages 27 miles per gallon. If gas costs $4.04 per gallon, which of the following is closest to how much the gas would c
    11·1 answer
  • Which of these points represent 1/5 on the number line shown below?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!