1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yarga [219]
3 years ago
12

Can anyone help me on this fast plz.

Mathematics
2 answers:
Nimfa-mama [501]3 years ago
5 0
False
False
True
True
False
damaskus [11]3 years ago
3 0

Answer:

2. false

3.true

4.true

5.false

Step-by-step explanation:

You might be interested in
-13 + 25 = -4(x + 1) whats the value of x? ill give brainliest
gtnhenbr [62]
This answer is X=-4

Work shown in the picture

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
P = R - C / N solve for C<br> i’ll give brainliest :)
notsponge [240]

Answer:

C = -N(P - R)

Step-by-step explanation:

Rearrange the equation so that it is equal to C.

P = R - C/N

P - R = -C/N

-N(P - R) = C

C = -N(P - R)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of a rectangle with the verticies A(-1,-1) B(0,-3) C(4,-1) D(3,1)
ElenaW [278]

Answer:

The Area would be 10.

8 0
3 years ago
Can some one help me Please
USPshnik [31]
Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071

Divide by total cost of wall paper

1,071/771.25 = $1.38 per square foot
6 0
3 years ago
WORTH 20 POINTS!! HELP!!!
umka2103 [35]
Expenditures are negatives do I'd use -42.50
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What term applies to plane ABC and plane EFG?
    15·1 answer
  • What would I use to solve this question and what did she do wrong
    15·1 answer
  • Julie had a box of paper clips that have a mass of 1 gram each. the entire box has a mass of 1 kilogram . how many paper clips a
    9·2 answers
  • HELP!! I NEED THIS FAST!!!
    15·1 answer
  • Rewrite this equation in function notation. U is the dependent variable. -8v+71=u
    8·2 answers
  • PLEASE PLEASE HELP ME!!!!!! DO NOT DO IT FOR POINTS! I GENUINELY NEED HELP!
    5·1 answer
  • 1
    5·1 answer
  • Bill bought 4 CDs that were each the same price. Including sales tax, he paid a total of $58.80 Of that total, $5.20 was tax. Wh
    11·1 answer
  • The sum of three consecutive odd integers is 57. What are the three consecutive even integers?
    12·1 answer
  • Convert 100 gallons per hour into ounces per minute.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!