1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alekssr [168]
2 years ago
13

What is the difference between 49.2 and 12.3

Mathematics
1 answer:
Sauron [17]2 years ago
5 0

Answer:

49.2 - 12.3 = 36.9

Step-by-step explanation:

Difference in Math terms means Subtract

You might be interested in
Find the linear equation of the statement "The difference of thirty and twelve times a number is equal to y."
Sladkaya [172]

Answer 30-12x=y

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Help me please! ASAP​
Colt1911 [192]

Answer: For number 1 tell Andre no.

Step-by-step explanation: This is because he wants to make a scaled copy of Jada's drawing but by turning 4 into 8 by adding, it will create consistences to the point the best way to scale would be to multiply. So, Tell Andre that if he wants 4 to be 8, he should multiply instead of adding. Very epic!  

6 0
2 years ago
10=a/2+7 will give Brainly
Finger [1]
10=a/2 + 7

First subtract 7 from both sides

3=a/2

Next multiple 2 on both sides, so that a is by itself

3(2)=a

A=6
8 0
3 years ago
10TH GRADE GEOMETRY PLEASE HELP ME!
fredd [130]
The Figures that are shown in the diagram are
Ray CD
and
Segment CD
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of 24 pounds of cat food is $54. What is the cost per pound of cat food?​
kumpel [21]

Answer:

2.25$

Step-by-step explanation:

54 divided by 24 is 2.25$

could i get a heart and branliest please?

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Multi-Step Inequalities with Distributive Property <br> Solve<br> 3(x+4)&gt;21
    9·2 answers
  • Write 55,426 using the number names
    6·2 answers
  • Find the product of 0.032 and -1.9
    13·1 answer
  • Explain how estimating helps you check the reasonableness of your answers.
    5·1 answer
  • 7 + 5v − 0 + 2v − 1 = ______
    10·1 answer
  • The sum of two numbers times 3
    5·1 answer
  • Philip has $2,000 and spends $23.75 on supplies. He divides the remaining amount equally among his 8 employees. How much does ea
    15·1 answer
  • Please help !!!!!!
    6·1 answer
  • Does the budgeted amount cover the actual amount for expenses, savings, and emergencies?
    11·1 answer
  • what is the surface area of the triangular prism? 15ft 9ft 24ft 40ft 15ft PLEASE BE FAST ILL GIVE BRAINLIESTTT TODAYS MY LAST DA
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!