So if he spends 24 spends 24 on the x and y they would be the Same
For this case we have:
10 scented markers: Column 1, row 3.
6 are permanent markers: Column 1, row 1
Half of the unscented markers are erasable: (1/2) * 30 = 15 Column 2, row 2.
Therefore, the selected table corresponds to the attached image.
Answer:
See attached image.
First we know that,
3x+15=5x-65 because of vertical angle thr.
y=y because of reflex property
there are 360 degrees in a circle so..
3x+15+5x-65+2y=360
3x+15=5x-65
x=40
so each 2 of the angles are...(40*3+15)=135
Then your new equation is
135+135+2y=360
2y=90
<u>y=45</u>
Hope this helps :)
Answer:
No
Step-by-step explanation:
7997
1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.