Answer:
Step-by-step explanation: 28 divided by 12 = $2.33 per pound of flour.
24 cm
Step-by-step explanation:
since the two triangles are similar,
10cm/20cm = 36cm _ h/h
m<PQS = m<SQR
4y - 10 = 2y + 10
2y = 20
y = 10
m<PQR = m<PQS + m<SQR
= 4y - 10 + 2y + 10
= 6y
= 6•10
= 60
50
as long as the 50 i did this in 5th grade
what is x worth?
0.32.3