1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jeka94
3 years ago
15

Hellp me pls i need to pass this class or my parents will kill me for not passing

Mathematics
1 answer:
Katyanochek1 [597]3 years ago
3 0

Answer:

hello wat is the matter how can I help I am a tutor I can teach you

You might be interested in
What is the y-intercept of the line ?
antiseptic1488 [7]
It’s 1
hope this helps
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Points representing the length if a rectangle are located at A(0,0) and B(8,0). The width of the rectangle is one half its lengt
Anna35 [415]
The length is 8. Therefore, the width is 4.
The area of a rectangle is: 8*4=32 square units. The correct answer is (C)
8 0
3 years ago
Use the distributive property to break apart 168
slava [35]
I hope this helps you

7 0
3 years ago
Find the missing side length to the nearest tenth of a foot
Dimas [21]

Answer:

84

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
A 3-pound tub of butter at n dollars per pound costs $3.85. 3n = 3.85 3 - n = 3.85 3 + n = 3.85 3/n = 3.85
Elis [28]
Given:
3-pound tub of butter costs $3.85

3.85/3 = 1.2833 per pound.

3n = 3.85

3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • (3×10)×8= <br>which property is being used on this equation
    6·2 answers
  • Given f(x)=7(9−x)−4, what is the value of f(−1) ?<br><br> Enter the answer in the box.
    7·2 answers
  • *ANSWER PLS, DIFFICULT QUESTION* Wrapping paper costs $0.025 per square inch. If a moving box that is an 8 ½ inch cube is being
    11·1 answer
  • Which statement is true?
    15·1 answer
  • (4x2 + 2x + 1) + (3x + 4x + 1
    5·1 answer
  • Jennifer owes $194 to a credit card company. she makes a $25 purchase with the card and then pays $60 on the account. what us he
    9·1 answer
  • The base of a pyramid has n sides.
    11·1 answer
  • -10 = -10 + 7m<br> Thank you
    9·2 answers
  • Please help me:( I’m not very good with parabolas
    10·1 answer
  • the temperature was 8 degrees at noon. by 11 p.m., it had dropped 12 degrees. How was the temperature at 11 p.m. ​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!