Answer:
28.57% drop
Step-by-step explanation:
Number of runs
- Last year = 28
- This year = 20
Change this year:
Change %:
Answer:
y= 13/7x+90/7
Step-by-step explanation:
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce
B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06
C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
If <em>x</em> = 4.338338338…, then
1000<em>x</em> = 4338.338338338…
and subtracting <em>x</em> from this eliminate the trailing decimal.
1000<em>x</em> - <em>x</em> = 4338.338338338… - 4.338338338…
999<em>x</em> = 4334
<em>x</em> = 4334/999
(-35-42-63)/7= (-140)/7=-20