1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fantom [35]
3 years ago
13

In the past year, Lizet has spent $7,440 on her rent. What is her unit cost (dollars per month)?

Mathematics
2 answers:
vovangra [49]3 years ago
8 0

Answer:

620 a month

Step-by-step explanation:

7440÷12monthes=620 per month

Vaselesa [24]3 years ago
6 0

Answer:

$620/month

Step-by-step explanation:

$7,440 / 12 = $620

You might be interested in
Ray is purchasing a laptop that is on sale for 25% off. He knows the function that represents the sale price of his laptop is c(
Lelu [443]
F[c(p)]=  f ( 0.75p ) = 1.08*0.75p = .81p
3 0
4 years ago
How many significant digits are there in the number 0.0102?
Darina [25.2K]
Significant digits are all digits, after the comma, excluding the first if this first  is Zero

So the number of significant digits is 3 (1,0,2)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
926/71 Explain how u got the answer
Gala2k [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

926/71 = 13 Remainder 3

5 0
3 years ago
How many cylinder containers that are the same height and have the same base area would these three henna cones fill up?
Ivan

Answer:

10

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Sofias gym membership is $275 per year in addition to an annual locker fee of $95. What is the monthly fee?
Stels [109]
275+95= 370
370/12= $30.88
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I have a mixture of $1 and $5 bills. There are a total of 73 bills that total $233 dollars. how many ones and fives I have ?
    12·1 answer
  • I need help pls this is my statistics problem
    5·2 answers
  • Find the unit rate: 297 words in 5.5 minutes
    8·1 answer
  • Anyone know what the answer would be?
    14·1 answer
  • X + 2x²y + y, using x = 2 and y = 4
    6·2 answers
  • Find the volume of the triangular pyramid to the nearest whole number. the base is 12 the height is 17. and the apothem is 10 in
    12·2 answers
  • Billy must decide whether he will stay home or go to a friend’s house. If he stays home, he can watch tv or play ps4. If he goes
    15·1 answer
  • Whats the surface area of, 47 cm 25 cm 24 cm 14 cm ?
    10·1 answer
  • Nancy lives in a state where sales tax is 9%. This means you can find the total cost of an item, including tax, by using the exp
    8·2 answers
  • An airplane heads in the direction of N25°E at 325 mph. A tailwind is blowing in the direction N40°W at 50 mph. What is the actu
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!