1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
enyata [817]
2 years ago
11

9,-7 with a translation of (x-8,y)

Mathematics
2 answers:
ryzh [129]2 years ago
7 0

Answer:

The last part is not there

Step-by-step explanation:

Dimas [21]2 years ago
5 0
The answer is c I think
You might be interested in
Four more than five times a number is -16. What's the number
ollegr [7]

Answer: 4

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
a recipe asks that the following three ingredients be mixed together as follows: add 1/2 of a cup of flour for every 1/2 of a te
Harman [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

B

7 0
3 years ago
What is an asmpotote
Crank

Answer: Asymptote*

Step-by-step explanation: a line that a curve approaches, as it heads towards infinity

8 0
3 years ago
What is 0 = 8z + 8?​
JulsSmile [24]

z equals -1 because 8 time negative one equals negative 8 plus 8 equals 0

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A Russian blue kitten costs $150 more than Manx kitten 9 blue kittens and 8 Manx kittens costs. Total of 14,100 write down a alg
Dmitriy789 [7]

Answer:

The equations 9x+8y=14100 and x = y+150 are in the simplest form.

Step-by-step explanation:

Given that:

Russian blue kitten costs $150 more than Manx kitten.

Cost of 9 blue kittens and  8 Manx kittens = $14100

Let,

x be the price of one Russian blue kitten.

y be the price of one Manx kitten.

According to given statement;

9x+8y=14100

x = y+150

Hence,

The equations 9x+8y=14100 and x = y+150 are in the simplest form.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the unit rate of “ $44 for 8 pounds of fruit ”
    13·1 answer
  • Two models of a product - Regular (X) and Deluxe (Y) - are produced by a company. A linear programming model is used to determin
    8·1 answer
  • Can you simplify 37/42
    8·2 answers
  • A rectangular page is to contain 24 square inches of print. The margins at the top and the bottom of page are to be 1.5 inches,
    5·1 answer
  • Write a. equation in point slope form of the line that passes through the given point and has the given slope
    5·2 answers
  • In which quadrant of the coordinate plane is (a - 2, b + 3), if a = -3 and b = 4?
    5·1 answer
  • in June Mr Chen's students read 40 books. In July, they read 30 books. what is the percent increase or decrease in the number of
    9·2 answers
  • Please Help me on number 4
    14·1 answer
  • 2/3=<br> please help i have no idea
    11·1 answer
  • A data set has 8 numbers and 2 is the highest number what is the lowest?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!