I believe the answer would be 58 students
We don't have a problem to work with... Did you try attaching a picture or something?
Answer:
cahrge 15 for first hours and 6 for every additional hour
Step-by-step explanation:
you get more money because if you do one hour then you will still get $15 in a hour while if you do one hour in the other equation yolu will only get $5
Answer:
$0.94 per pound
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, make an equation and simplify it.
<em>2 pounds = $1.88</em>
<em>1 pound = ($1.88 ÷ 2) $0.94</em>
Hence, It costs <em>$0.94 per pound</em>
the answer should be 12. but I'm only 80% sure sooo...