1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gayaneshka [121]
2 years ago
10

Cindy has 32 apples and 24 bananas from which to make fruit baskets.

Mathematics
1 answer:
Romashka [77]2 years ago
8 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

32÷4=8

24÷4=6

each basket->8 apples,6 bananas

8+6=14

total fruits->32+24=56

amout of baskets->56÷14=4

You might be interested in
A restaurant charges $10 for a medium pizza and $1 for each topping what is the proportion
notsponge [240]

Answer:

1/11 if you mean the proportion of the cost of the topping to the cost of the whole pizza

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which line has a y-intercept of –2?a)
Elden [556K]

Answer:

P

Step-by-step explanation:

It passes through -2 on the y-axis

HOPE THIS HELPS! (:

8 0
2 years ago
Simplify (-5) + (-4) +(7)
MAXImum [283]

Answer:

Lol, isn't that just -2?

Step-by-step explanation:

I think you can just add those up.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help in for tomorrow
Sauron [17]
The answer is 271.04 because you have to do 242 times .12 then add your answer to 242.
4 0
2 years ago
(HELP I BEG U THERE IS 20 MIN LEFT I NEED SLEEP AND I WILL GIVE BRAINLY )
iren2701 [21]

Answer:

your answer is number 3 or 4 I believe it is both

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Charles wants to find out if the students in foreign language classes spend more time in class speaking in English or in the for
    9·2 answers
  • Matilda measures the perimeter of her bedroom to determine how many feet of border she needs to go around the tops of the walls.
    15·1 answer
  • What is the solution for a + 5 and two-thirds = 9
    13·1 answer
  • Riley buys a swim pass for the pool in January. The first month costs $30. Each month after that, the cost is $20 per month.
    6·2 answers
  • Geometry help will give brainliest
    5·1 answer
  • What is the equation of this graphed line? (0,7) (8,-2)
    15·2 answers
  • Is this a true or false equation? -5(3-9) 4 = 5q - 11
    8·1 answer
  • Can anyone help with this? Will give brainliest.
    13·2 answers
  • I thought of an integer.if i multiply it by itself you will get 9.What is my number
    8·2 answers
  • Can someone please help me​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!