Answer: hahshejehdbddndb
Step-by-step explanation:
There's a bunch of them like if you simplify you could get 3/4.I'll give you some more.
Examples:14/16 21/24 28/32 and 35/40.
My brain was getting tired to think...but there's more.
Hope this helps :D
Answer:
<u>Cost = 25 + 50h</u>
cost for 8 hours of work = $425
cost for 10 hours of work = $525
Step-by-step explanation:
The question is as following:
A plumber charges $25 for a service call plus $50 per hour of service write an equation to represent the cost of hiring this plumber.
what will be the cost for 8 hours of work? 10 hours of work?
=======================================================
A plumber charges $25 for a service call plus $50 per hour
<u>Cost = 25 + 50h</u>
Where h is the number of hours of service
8 hours of work: h = 8
Substitute with h = 8 at the equation of cost
<u>Cost = 25 + 50* 8 = $425</u>
10 hours of work: h = 10
Substitute with h = 10 at the equation of cost
<u>Cost = 25 + 50 * 10 = $525</u>
Answer:
Business, management, marketing and technology.
Engineering, manufacturing and industrial technology.
i am not sure but i hope it will help you.
please mark me as brainlest.
Answer:
Reflexive property
Step-by-step explanation:
The property means that a real number is always equal to itself. For example, x=x. It works for all real numbers and is pretty simple. 3=3, 7.5=7.5 and etc