5.88 / 3 = 1.96 per pound
original price - 1.21 per pound
Answer:
23,4
Step-by-step explanation:
Answer:
y=1
Step-by-step explanation:
y= 4 - 2x
y= -5 + 4x
4 - 2x = -5 + 4x
4 + 5 = 4x +2x
9 = 6x
9/6 = x
3/2 = x
y= 4 -2(3/2)
y = 4 - 3
y = 1
Answer: Ill be glad to help but i need a better picture of the whole thing
Step-by-step explanation: