Answer: transportation
Step-by-step explanation:
Answer:
300,000
Step-by-step explanation:
423 x 764 = 323,172
Answer: Your question is missing information but this is what you do to answer your question step by step
B = Cost of 8 pack / 8 bottles = $ Cost of 8 pack/ 8 =$ ____ per bottle
A = Cost of 6 pack/ 6 bottles = $ Cost of 6 pack/ 6= $ ____ per bottle
then do a simple subtraction A -B = savings
Step-by-step explanation: Information is incomplete
if an 8 pack cost $16
If the 6 pack cost $15
All you do is a simple subtraction after calculations
Cost of 8 pack / 8 bottles = $16/8 =$2 per bottle
Cost of 6 pack/ 6 bottles = $15/ 6= $2.50 per bottle
in my example
You would save $ 0.50 per bottle by purchasing the 8 pack
66mm=6cm
So that means that any 66mm is 6cm point 6mm ===> 66cmm=6.6cm
Thus, 6cm is not greater but it is equal to 66mm
It's like you looking at 1yd=3feet which also means that 3feet=1yd.
Answer:
a 8 1/4 c
Step-by-step explanation:
I converted to decimals first. 4.5 c water to 2 c cream. wants to use 3.66 cream. 3.66/2= 1.83. she is increasing cream by 1.83%, next multiply same % to water. 4.5 cups * 1.83 = 8.235 which is closest to 8.25= 8 1/4