1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bess [88]
3 years ago
13

Original price: $50; Markdown: 30% Find the retail price

Mathematics
2 answers:
erma4kov [3.2K]3 years ago
7 0

Answer:

hey

Step-by-step explanation:

pls pls plssss can you give me brainiest Plsss

marysya [2.9K]3 years ago
3 0
The retail price would be 15 dollars!
You might be interested in
Can you please help me?
Semmy [17]

Answer:

the answer of ur eternity is

Step-by-step explanation:

ur mom

5 0
3 years ago
Production output paid a seamstress .5 every 4 pockets sewed how many pockets she have to sew for $60.00
Sphinxa [80]
The seamstress would have to sew 15 pockets for $60. Just divide 60.00 by 4.
5 0
2 years ago
I need help with my math homework x+23=9/10
BartSMP [9]

Answer:

-221/10

Step-by-step explanation:

In the attached file

8 0
2 years ago
25 POINTS!!!!!! PLEEASEEEE HELP!!!!!!!!!!!!!!NO LINKS OR SPAMS I already solved half of it pls help on part 4 and down.
vichka [17]

Answer:

Death Valley California

C(t) = -0.30 (0)² + 40

C(t) = 40

C(t) = -0.30 (12)² + 40t – 12)2 + 40

65f

7 0
2 years ago
Help me in algebra please
Anit [1.1K]
First, u do -9+8x-4+8
Then, U simplify. The answer is 8x-5
3 0
2 years ago
Other questions:
  • A company makes triangular plates for individual slices of pizza. For each plate, the base is 7 inches and the height is 12 inch
    11·2 answers
  • Which value of w will make the equation true? 6 + w = 37
    8·1 answer
  • Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
    12·1 answer
  • Please help me with number 7
    9·1 answer
  • Find the root of 51 and 21
    11·2 answers
  • R/3+2=21 solve for r
    8·1 answer
  • Four less than twice a number is fifty
    14·2 answers
  • Nine people are evenly sharing 13 burgers.<br> How many burgers should each person get?
    9·2 answers
  • What is the Answer pls help
    13·2 answers
  • 5-6 study guide and intervention graphing inequalities in two variables
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!