1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
I am Lyosha [343]
3 years ago
14

What is 6.93 x 24 well the answer is right here though i am not teling you why

Mathematics
1 answer:
Travka [436]3 years ago
7 0

Answer:

166.32

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A parabola is defined by the equation x = 5y2 In which direction will the parabola open?
Sedaia [141]

Answer:

C) To the right.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
(repost cuz the last didn’t load) please help ‼️
shtirl [24]
1: (pi)5^2 = 78.54 then multiply that by 11 and you get 863.94
2: (pi)13^2= 530.93 then multiply that by 8 and you get 47247.44
3. (pi)18^2= 1017.88 then multiply that by 22 and you get 22393.36
8 0
3 years ago
jada walks up to a tank of water that can hold up to 10 gallons. When it is active, a drain empties water from the tank at a con
alexdok [17]

Answer:-2/3 gallon per minute

-2/3 gallon per minute

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Olivia went to buy shoes at the mall. The shoes cost $55. If tax was 8%, how much did Olivia pay in all? i don't understand it
Alik [6]

Answer:

$59.40

Step-by-step explanation:

8% is equal to 0.08

since you are adding the tax to the original cost you will multiply 55 by 1.08 to get the cost of the shoes plus the tax.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Marie has renters insurance that she must pay twice a year. If each payment is $96, how much money should she set aside each mon
Nat2105 [25]
B you would add $96+$96 and divide by 12 to get $16 each month
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Peter has 4 boxes of markers.
    6·1 answer
  • Help please! If anyone knows
    5·1 answer
  • Which number(s) below belong to the solution set of the equation? Check all
    15·1 answer
  • An oil prospector will drill a succession of holes in a given area until he finds productive wells. The probability that he is s
    14·1 answer
  • Which of the following equations represents a quadratic function?
    11·2 answers
  • Find the area of the shaded region in the circle at right.
    7·1 answer
  • V
    11·1 answer
  • An angle measures 79.4 degrees more than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle?
    5·1 answer
  • A 4-pint carton of sour cream costs $9.12. What is the price per cup?
    7·1 answer
  • 0.326<br> In stranded form pleasee
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!