Im pretty sure the answer is 65
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
Answer:
8
Step-by-step explanation:
Answer:
- Perimeter of the original Rectangle is
2(4.5+4.3)=2×8.8= <u>17.6</u><u> </u><u>mm</u>
- Side length of the enlarged rectangle is

- Perimeter of the enlarged rectangle
2(24.3+23.22)= 2×47.52= <u>95.04 mm</u>
Answer:
3: 1
Step-by-step explanation:
hope this helps