1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dahasolnce [82]
2 years ago
11

Which is the better deal? $2.89 for 4 quarts or $4.39 for 6 quarts

Mathematics
1 answer:
Ksju [112]2 years ago
5 0

Answer:

$4.39 for 6 quartz

Step-by-step explanation:

if you multiply 2.89 by 2 it's more then 4.39

You might be interested in
What is the value of x + 186 when x = -21
fredd [130]

Answer:

165

Step-by-step explanation:

-21+186=165 .....

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please thanks.......
stiv31 [10]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

when x=0,y=6*2^0=6*1=6

6 0
3 years ago
Which of the pictures below shows the graph of the inequality y≥x+2?
Oduvanchick [21]

Answer: i think its B not sure tho

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Help ND show work as soon as possible
balu736 [363]

Answer:

the answer is c

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
:( <br> A=?<br> B=?<br> please help me
Helen [10]

a= 16x+16

b= 40x + 15

Step-by-step explanation:

We know that perimeter of a rectangle is

2(l + b)

So therefore

2(8x + 3 + 5) = a

=  > 16x+ 6 + 10 = a

=  > 16x + 16 = a

Answer= A) that is perimeter is 16x+16

We know that area of a rectangle is l×b

So therefore

(8x + 3) \times 5

= 40x + 15

Answer = b) that is area is 40x + 15

7 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the solution to the equation 3x - 8 = 22? x = 10 x = 8 x = 6 x = 0 please i'll give out 20 points i need it now
    14·1 answer
  • I need help I’m not sure
    8·1 answer
  • PLEASE PLEASE PLEASE HELP! WILL BE GIVING OUT BRAINLIEST AND LOTS OF POINTS!!!!!!!
    14·1 answer
  • If f(x) = x + 7 and g(x) = 1/x -13, what is the domain of (f O g)(x)
    15·2 answers
  • The ratio of boys to girls in the sixth grade is 2:3. If there are 24 boys, how many girls are there?
    11·2 answers
  • Kayden went to the store to buy some walnuts. The price per pound of the walnuts is
    5·2 answers
  • Leonardo and Asha are solving the equation (256−247)(4x−19)=5x+14 separately. The results of their first steps are shown below.
    15·1 answer
  • There is a prism with a pentagonal base the height is 8 cm the area of the pentagonal base is 30.5cm what is the volume of the p
    14·1 answer
  • What is 174 divided by 74
    7·2 answers
  • Distance (feet)
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!