1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
saul85 [17]
2 years ago
8

Which expression is equivalent to 4(2w + 3) + 2(3 + w)?

Mathematics
2 answers:
SVEN [57.7K]2 years ago
7 0
After you add them or combine(however you want to put it), you would get b. 10w + 18. have a good day:)
Semmy [17]2 years ago
6 0
Once you combine it, you get 10w + 18
You might be interested in
Jacob’s daily tips this work week were $99, $78, $58, $91, $90, and $68. Is Jacob correct in thinking that the mean best represe
alexandr1967 [171]
Jacob is correct in thinking that because the mean represents the average of several quantities
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
To find the unit rate for $182
tino4ka555 [31]
Hey there <span>angelinarigole!

Question: 
</span><span>To find the unit rate for $182
----------
14feet

Answer:
</span><span>Divide both 182 and 14 by 14.

182</span>÷14=$13

14÷14=1

Hope this helps!

-Jayden
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Evaluate the expression<br><br> 7x, if x = 11.
Anuta_ua [19.1K]

Answer:

77

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
se an inequality symbol (&lt;, &gt;, =, ≠) to compare 5 + (−4) _____ 14 + (−13) A. &gt; B. = C. ≠ D.
qwelly [4]
5+(-4)= 1 
14+(-13)= 1
 So the answer is B. =
I hope this helps
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the answers to these questions
elena-s [515]
F(-1)=2
F(2)=-1
F(3)=-3



The f(x) part is the input and the stuff after is the output
4 0
3 years ago
Other questions:
  • A total of
    13·2 answers
  • N is an integer greater than 1.
    7·1 answer
  • Write -7.5 as a common fraction.
    8·1 answer
  • Write an expression that equals 40 include an exponent
    8·1 answer
  • What is the right answer
    10·1 answer
  • Raven is making pillows. She needs 1/5 yard of fabric for each pillow. If she has 6 yards of fabric, how many pillows can she ma
    7·2 answers
  • PLEASE HELP!!!!! very urgent asap!!! need help please
    12·2 answers
  • What would be the value of x please help
    7·1 answer
  • A student has a rectangular book. The length of the book is 35
    13·2 answers
  • Any answers to 1/5 divided by 1/4
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!