1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mashcka [7]
3 years ago
13

Help pleasseeeeeeeeee 6. If Ai charges $3.25 per serving of ice cream, how much will she make if she sells it to 12

Mathematics
1 answer:
Ivenika [448]3 years ago
6 0

Answer:

40.62

Step-by-step explanation:

that's the answer I got

You might be interested in
joanne buys a rectangular rug with an area of 35/4 square meters. The length of the rug is 7/2 meters. What is thw width, in met
yuradex [85]
The width pf the rug is 15 meters
5 0
3 years ago
I need math help please.
meriva

Answer:

B

Step-by-step explanation:

this is because 8*10= 80 and 80*6=480 so your <u><em>answer is 480</em></u>

8 0
3 years ago
PLZZZZZZ HELPP I WILL GIVE BRAINLY
Ray Of Light [21]

Answer: 7,5

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 3-pack of beaded necklaces costs $4.47. What is the unit price?
inysia [295]

Answer:

1.49 per necklace

Step-by-step explanation:

there are 3 necklaces sold for 4.47. if we divide the three necklaces by the overall price we get the price per necklace. 4.47 divided by 3 = 1.49

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone, please help me with this.
Alex
I believe the answer is 1 because the line is negative and has a slope of 1/2 so -1/2 and it crosses at 8
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 29 over 10 in simplest form
    12·2 answers
  • lindsey read a total 85 books over 17 months. if lindsey has read 105 books so far, how many months has she been with her book c
    13·1 answer
  • What is the fraction and percentage to match 0.125
    11·1 answer
  • -11 = -5 + 6n + 6 WHAT DOES "N" EQUAL?
    13·1 answer
  • Need help on this question
    8·1 answer
  • What type of leader did Caesar become in Rome?
    6·2 answers
  • HELP IM TAKING THE TEST IN CLASSSS​
    5·1 answer
  • Five hats and three scarves cost $99. While three hats and five scarves cost
    8·1 answer
  • What is the slope of this graph?
    12·1 answer
  • Solve -6x + 3 ≥ 21.<br> OA. x2 3<br> OB. x≤-3<br> OC. x≥-3<br> OD. x≤3
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!