1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pani-rosa [81]
2 years ago
14

15 POINTS PLEASE HELP ASAP!! (pls dont write random answers)

Mathematics
1 answer:
quester [9]2 years ago
3 0

Answer:

its either d or a

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Kimi’s dog gives birth to a litter of 4 puppies per year, on average. The relationship between time and the expected total numbe
VMariaS [17]
Hi i wanted to help you but i hate math do i am soooooooo sorry
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A sum of money was to be divided among A,B, and C in the ratio 2:3:5. The largest share amount to $4500 what is the total amount
Alika [10]

Answer:

2:3:5 = 480:720:1200

(a) 480+720+1200

(b) 480

(c) 720/(a)

Step-by-step explanation:

8 0
1 year ago
What is <br> m∠HLG<br> ? <br> Enter your answer in the box.
Talja [164]

Answer:

18°

P.S. Put as brainiest!

7 0
2 years ago
Which triangle congruence criteria will determine congruence for the given 1 point
posledela
SAS, two sides are congruent and the angles are equal
8 0
3 years ago
How wide is the hole at ground level on the drawing
Bumek [7]

Answer:

It’s going by 2

Step-by-step explanation:

If you go up it goes to negative and if you go down it goes to positive

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Consider the triangle. The measures of the angles of the triangle are 32°, 53°, 95°. Based on the side lengths, what are the mea
    7·1 answer
  • Answer???????????????
    8·1 answer
  • A garden snail moves 1/6 foot in 1/3 hours. what is the unit rate?
    13·2 answers
  • PLEASE HELP IM TIMED
    5·2 answers
  • Elsie pays $8.99 for a one-pound canister of Georgia pecans. Write and solve a proportion to determine the cost of 4 ounces of t
    6·2 answers
  • I need help plz .........................
    5·2 answers
  • Greg has $2,571.68 in his bank account and makes automatic monthly rental payments of $321.46 for a car loan. If he stops making
    11·1 answer
  • Select all the pairs of like terms in the expression.
    15·2 answers
  • Please help me please help me please help me
    8·1 answer
  • Please help Find P2 if possible.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!