Answer is 64 and a factor is 6/4 .
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
Answer:
<h3>

</h3>
Step-by-step explanation:

Distribute 3 through the parentheses

Distribute 2 through the parentheses
⇒
Collect like terms
⇒
Hope I helped!
Best regards!!
2 hours because 65 miles is = to one hour
130=65x2
130 miles is =to 2 hours
Answer:
5 hours 20 minutes.
Step-by-step explanation:
8 * 2/3
= 16/3
= 5 1/3
= 5 hours 20 minutes.