1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SOVA2 [1]
3 years ago
9

Please help me please

Mathematics
1 answer:
cupoosta [38]3 years ago
5 0
Y = 925/z

hope this helps!

You might be interested in
On Call 3.5 hours: $10 Talk Time 1/2 hours: $1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each company?
mafiozo [28]
On Call's unit rate is about $2.86 per hour, since $10/3.5 hours= $2.86/1 hour
Talk Time's unit rate is about $2.50 per hour, since $1.25/0.5 hours= $2.50/1 hour
3 0
3 years ago
What is the value of y if 5/25 = y/5?
galina1969 [7]

Answer:

y=0.04

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The
svetlana [45]

Answer:

A) plot a point on 9.8 on age 9 and 11 on age 7

B) Negative

C) line of best fit is just going through the middle

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help QUICKLY please! ill mark brainliest
Schach [20]

Answer:

It should be 905m3

Step-by-step explanation:

Result

Volume =  

4  πr3

3

=  

4 ×π×63

3

=  288π

=  904.77868423386 feet3

Even if it says feet, the measure doesn't really matter on this one.

7 0
2 years ago
Next Question!
rodikova [14]

Answer:

1/6≈0.17≈17%

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mr reinard bought 5 pounds of feed for his chickens for $10. how much did the feed cost per pound in dollars
    10·1 answer
  • HELP ASPS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • A) The coefficient in the expression -3x + 1 is
    13·1 answer
  • Can anyone help me I don’t know how to do this
    10·1 answer
  • Solve the equation |x+6|=|x−12|
    13·1 answer
  • Which ratio is NOT equivalent to the other choices?
    12·2 answers
  • Show two ways 5 people can share a 3 segment chewy fruit worm equally
    14·1 answer
  • For the school play 205 students buy tickets and 232 adults buy tickets all tickets cost 16 how much did the school make in tick
    11·1 answer
  • Hiii please help! i’ll give brainliest if you give a correct answer tysm!
    15·2 answers
  • Consider the linear inequality. 9−3≤12
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!