Answer:
3/2
Step-by-step explanation:
5x-7=-11x-25
5x+11x=-25+7
16x=18
x=18/16
x=3/2
4x + 17.50 = 53.50
the prices of each shrub would be 9 dollars each
Answer: 3
Step-by-step explanation:
3(-1)^2
Answer:
825/3 = 275 which is how many miles she drove in January.
275*4= 1100 which is how many miles she drove in February.
Ms. Turner drove 1100 miles in February.
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.31
Step-by-step explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!