Answer:
I think its agree. I hope that helped
Step-by-step explanation:
Answer:138
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
Answer:
I would say getting four S would be more percent than the other letters in the assessment word. They have more chance, and more possibility.
Step-by-step explanation: Brainliest please
There is no given data table but based on the question, the reaction is
xy <=> x + y
If we let M as the initial concentration of xy and c as the in the concentration after the dissociation, then we can use the ICE method
xy <=> x + y
I M
C -c c c
-----------------------------
E M-c c c
Solve for c using
Kc = c(c) / (M - c)
And the concentration of the xy, x, and y can then be determined