1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bess [88]
2 years ago
6

(free points)

Mathematics
1 answer:
asambeis [7]2 years ago
3 0

Answer:

yeah but give the lamp to the homie below me

You might be interested in
Find the side length of the square
IgorLugansk [536]

the answer is 30.3

hope it helps

8 0
3 years ago
What is the solution to this system of linear equations?<br><br> x + y = 4<br><br> x − y = 6
Amiraneli [1.4K]
X+y = 4, therefore y = 4-x when you rearrange the equation.
You can subsitute this in: x-(4-x) = 6
-4+x = 6-x
x=10-x
2x = 10
x = 5
Substitute x into the previous equation:
5+y = 4
y = 4-5
y = -1
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to the equation 2/3x-5/6=-5/12x+1/4
vlabodo [156]

Answer: X=13/3

Step-by-step explanation:

1. Multiply Both sides by 12

8x-10=5x+3

2. Collect the like terms, calculate the sum

8x-5x=3+10

3.Divide both sides by 3

3x=13

Answer X=13/3

Alternative Form,

X= 4 1/3, X=4.3

5 0
3 years ago
The table below shows the distance a car travels and the amount of gasoline left in the tank of the car.
Fynjy0 [20]

Answer:22478

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Click on the photo if you can't see the whole thing.​
ziro4ka [17]

Answer:

It goes 7 mph.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • . Four friends ate dinner at a restaurant. The bill was $51.89. They also left a $9 tip. Approximately what percent of the total
    14·1 answer
  • Marvin collects trading cards.He stores them in boxes that hold 235 cards each.If Marvin has 4 boxes full of cards, how many car
    9·2 answers
  • Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
    5·1 answer
  • Can Someone Give Me Steps On How To Do This Or The Answers Please!!
    8·1 answer
  • Translate the sentence into an inequality.<br>The product of w and 3 is greater than 15.​
    7·1 answer
  • What is the range of the function?
    7·1 answer
  • Joel and Matt must together save at least $50.00 to buy a special present for their mother.
    5·1 answer
  • Please help me with maths​
    5·1 answer
  • Jane cloaked in to world on Tuesday at 7:30 am and went to her lunch at 11:30 am. She returned from her lunch break at 12:30 pm
    11·1 answer
  • The numbers in any column, row or diagonal in
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!