Answer:
your answer is 121
Step-by-step explanation:
X=32
ABC=264
Look at image for explanation
Answer:
360 no-scope
Step-by-step explanation:
gamer juice
Answer:
C) -1
Step-by-step explanation:
(ax+3)²=36
<em>Square root both sides</em>
ax+3=6
<em>Subtract 3 from both sides</em>
ax=3
<em>Put x in</em>
-3a=3
a= -1
C) -1 would work.
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20