1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ehidna [41]
3 years ago
13

Please hurry need it asap

Mathematics
2 answers:
vlabodo [156]3 years ago
8 0

Answer:

I think its B

Step-by-step explanation:

lions [1.4K]3 years ago
5 0

Answer:

use math w ay .co m its helps

Step-by-step explanation:

You might be interested in
150 less than k is 39
d1i1m1o1n [39]

Answer:

your answer is 121

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Https://brainly.com/question/22218539
Liula [17]

X=32

ABC=264

Look at image for explanation

3 0
3 years ago
If ten boys T-pose in the bathroom and X of them leave then 2 come back how many boys are in the bathroom now
oksano4ka [1.4K]

Answer:

360 no-scope

Step-by-step explanation:

gamer juice

4 0
3 years ago
Will give brainliest, if its correct
Paul [167]

Answer:

C) -1

Step-by-step explanation:

(ax+3)²=36

<em>Square root both sides</em>

ax+3=6

<em>Subtract 3 from both sides</em>

ax=3

<em>Put x in</em>

-3a=3

a= -1

C) -1 would work.

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Please show work<br> 26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\
Irina18 [472]
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of x? 58 92 121 63
    10·2 answers
  • Myra is evaluating the expression –31.7 + 4.5x, when x = 2.1. –31.7 + 4.5(2.1) = –27.2(2.1) = –57.12 What was Myra’s error? A.My
    14·2 answers
  • .Which of these numbers are factors of 9? Check all that apply. 1 2 3 9 18
    15·1 answer
  • Tom drove 290 miles from his college to hone and used 23.2 gallons of gasoline. His sister, Ann, drove 225 miles from her colleg
    14·1 answer
  • What is the answer of 8 (-12)
    13·2 answers
  • Two choises! Pick the right one!
    7·2 answers
  • Which statement is true
    15·2 answers
  • Difficult Math. Up to the challenge?
    6·1 answer
  • Write a second inequality with the same meaning -12&lt;= a
    8·1 answer
  • Evaluate the expression if g-=2, r=3, and t=. 3ab+c^2/a
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!