1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aleksklad [387]
3 years ago
13

A 24 pack of box of colored gel markers cost $12.96. What is the cost per marker ?

Mathematics
2 answers:
Mariulka [41]3 years ago
7 0

Answer:

$0.54

Step-by-step explanation:

12.96 / 24 = 0.54 per marker

jenyasd209 [6]3 years ago
6 0

Answer:

0.54 cents

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Two left :0 <br><br> D is there are two outliers btw
Oxana [17]

Answer:

answer: black screen is showing for me no question

5 0
3 years ago
4z - 8 = 20<br> Step by step
AysviL [449]

Answer:

z = 7

Step-by-step explanation:

4z - 8 = 20

Add 8 to each side

4z - 8+8 = 20+8

4z = 28

Divide each side by 4

4z/4 = 28/4

z = 7

5 0
3 years ago
(19, -15) (-7,-15) Find slope from two points
Murrr4er [49]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

slope= gradient

Gradient= Y2 - Y1 / X2 - X1

= -15-(-15)/-7-19 , = -15+15/-7-19

= 0

8 0
3 years ago
!!!NO LINKS!!! please help!!
lara31 [8.8K]

Answer:

8 x 8 = 64

64 x 6 = 384 ft^2 is your answer.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate for $15 for 4 quarts
Ksju [112]
The answer is $3.75.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A radio station your cars DJs to play two commercials for every 10 songs they play what is the unit rate of songs to commercial
    12·1 answer
  • Find the slope of (-2, 5) and (3, 25)
    10·1 answer
  • Can someone please help me with the “Challenge” question??
    5·1 answer
  • To ship a 2 pound package, the company will charge $ and to ship a 3.5 pound package, the company will charge $
    14·1 answer
  • HELP PICTURE IS SHOWN
    13·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP BRAINLIEST
    5·1 answer
  • Mía desea pintar una pared de su habitación. Ella no dispone de mucho tiempo al día, por lo que cada día pinta una parte de la p
    12·1 answer
  • Why is the product of 9s diagonal?
    13·1 answer
  • I have four bags of small chocolate
    6·2 answers
  • Rewrite (3x + 2)(x - 3) in standard form
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!