Wouldn’t the answer be 8 and 3
The answer would be $22.68!
If Andy bought 3 paintbrushes for $1.75 each, then we just multiply how much they cost by the number that the bought.
1.75 x 3 = 5.25
If Andy bought 7 tubes of oil paint, we just do the same thing we did in the first step! Multiply how much they cost by the number that the bought.
2.49 x 7 = <span>17.43</span>