1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Eduardwww [97]
3 years ago
8

Help I need help with this please

Mathematics
1 answer:
lana [24]3 years ago
7 0

Answer:

help i need help with this please

You might be interested in
In the picture below. Please help.
mylen [45]
(22,11) it equals the about when you plug it in
5 0
3 years ago
HELP PLEASEEEEEEEEEEEEEE!! 10 POINTS
zhannawk [14.2K]

Answer:(x+6)(x^2-9)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Help pls i do not know how to find out the ans
galben [10]
Perpendicular lines are lines that cross at a 90 degree angle

Lines  AB  and  BC
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A washer and dryer cost a total of $924. The cost of the washer is two times the cost of the dryer. Find the cost of each item.
marshall27 [118]

Answer:

Washer = $616, Dryer = $308

Step-by-step explanation:

When something is twice the cost of something else but add up to be a total number that means 2/3rds is one item and 1/3 is the other.

924 / 3 = 308

308 * 2 = 616

308 + 616 = 924

6 0
3 years ago
If f(x) = x2 – 6x + 14, what is f(-2)?
Paraphin [41]

Answer: −28

i think ?????

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Given: ΔABC, AB ≅ BC<br> BE− median of ΔABC<br> m∠ABE = 40°30'<br> Find: m∠ABC, m∠FEC
    6·2 answers
  • –12 – (–7) <br><br> A. 5 <br> B. -19 <br> C. -5 <br> D. 19
    7·2 answers
  • janet works at a computer supply store and earns 4.5% commission on her total sales.last week she earned $130.50 in commission.c
    5·2 answers
  • A 50-mile trip uses 2 gallons of gas. how much gas would you use on a 110-mile trip?
    11·2 answers
  • A-69<br> B-111<br> C-180<br> D-21
    10·1 answer
  • A bakery sells 25rolls for every 35 loaves of bread. At this rate, how many will be sold for every 7 rolls of bread?
    10·1 answer
  • Please answer for 20 points
    6·2 answers
  • 6th grade math i mark as brainliest​
    6·1 answer
  • 13<br> y у<br> 3<br> Х<br> 4<br> What is y?
    12·1 answer
  • Please help this is a unit test &lt;3
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!