110 because when you basically spend most of your time in math you become a math genius and then you whole family is proud of you thank you
8+5+8=21 coins in total.
8/21*7/20=
56/420=
2/15. Hope this helps, and PM me if something's not clear!
<span>Apples cost $3.50/5 = $0.70 per pound.</span>
x/5(10-11) Remember PEMDAS and remember to isolate the variable;)
1. x/5(10-11) =2 (subtract)
2. x/5 * -1 =2 (add +1 to each side)
3. x/5= 3 (multiply both sides by five)
4. x=15
Steve: (33-7)/2 = 26/2 = 13
Kevin: 13+7 = 20
check: 20 +13 = 33