Take a look at the attachment below. It fills in for the attachment that wasn't provided in the question -
An oblique pyramid is one that has a top not aligned with the base. Due to this, the height of the pyramid connects with two vertices at its ends to form a right angle present outside the pyramid, knowing that it is always perpendicular to the base. There is no difference between the calculations of the volume of an oblique pyramid and a pyramid however -

<u><em>And thus, you're solution is 5 cm^3, or in other words option b!</em></u>
Answer:
Solving the system of equations:
x: 1
y: 2
Step-by-step explanation:
Plug it in to see if it is right, to make sure of course. Better to be safe than sorry.
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Sorry I don't know that either
Answer:
it will be c
Step-by-step explanation: