Rounded up to 0.4
ffffffffff
Answer:
$0.48
Step-by-step explanation:
$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.
Answer:
-86
Step-by-step explanation:
-8((-11/4)-8)
((11/4-8)
8x(-43/4)
-2×43=-86
Answer:
x = 
Step-by-step explanation:
Given
3x -
= - 
Multiply through by 10, the lcm of 5 and 2 to clear the fractions
30x - 8 = - 5 ( add 8 to both sides )
30x = 3 ( divide both sides by 30 )
x =
= 