Answer:
$35 per ticket
Step-by-step explanation:
1120 divided by 32 is 35, I used a calculator. If you divide the cost by the quantity you will get the cost for one quantity
4.78 is 4.776 to the nearest hundred
25 pennies, 2 dimes and 5 pennies, 2 dimes and 1 nickel, 4 nickels.
Answer:
w=A/l
Step-by-step explanation:
Answer:
x = 2
Step-by-step explanation:
6x-1=11
Add 1 to each side
6x-1+1=11+1
6x = 12
Divide by 6
6x/6 = 12/6
x = 2