1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Answer:
The Answers A.
Step-by-step explanation:
Answer:
if Im correct it should be $8.40
Step-by-step explanation:
why well if you think of breaking down by say 1/4 of 168 all you do is divide 4 which is the whole amount by 0.2 which is the amount the father gave her so 4/0.2= 20 the you take your whole 168 and divide by 20 which the whole number for 0.2 the your answer should be this 168/20= 8.4 which then i assumed it was $8.40 hopefully that is correct hehe
Answer:
5, 29 will both blank boxes
Step-by-step explanation:
the product of (4z^2 + 7z – 8) and (–z + 3)
(4z² + 7z – 8)(–z + 3)
-z(4z² + 7z – 8) + 3(4z² + 7z – 8)
-4z³-7z²+8z+12z²+21z-24
choose like terms
-4z³-7z²+12z²+8z+21z-24
-4z³+5z²+29z-24
5, 29