1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FromTheMoon [43]
3 years ago
12

Can u guys help 100pts

Mathematics
2 answers:
lana [24]3 years ago
6 0

Answer:

1 line

Step-by-step explanation:

1 line

Nesterboy [21]3 years ago
5 0

Answer:

1 line

Step-by-step explanation:

You might be interested in
It is 4:15 now.What time was it six hours ago?
Colt1911 [192]
The time was 9:15am or 9:15pm depending on 4:15am or 4:15pm
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
6(3−y) simplified plz help meeeeeee
Anuta_ua [19.1K]

Answer:

18 - 6y

Step-by-step explanation:

6(3 - y) ← multiply each term in the parenthesis by 6

= 18 - 6y

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
(HELP I BEG U THERE IS 20 MIN LEFT I NEED SLEEP AND I WILL GIVE BRAINLY )
iren2701 [21]

Answer:

your answer is number 3 or 4 I believe it is both

8 0
2 years ago
5 apples and 6 bananas cost $9.55. 8 apples and 10 bananas cost $15.60. What is the cost of one apple?
uranmaximum [27]

Answer:

$5.75

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
5. Maurice earns $8.40 per hour bussing tables at Joey's Café. He works until 10:00 pm each night when the café closes. If he wo
const2013 [10]
$8.40 x 35 hours= $294
35/5 = 7 hours a day
10pm - 7pm = 3pm
He comes to work at 3pm


7 0
3 years ago
Other questions:
  • A 2-pack of notebooks costs $3.00. What is the unit price? per notebook
    7·2 answers
  • Prove that every bounded increasing sequence is convergent
    14·1 answer
  • A circular track has a diameter of 62 yards, whats the circumference of the track
    12·1 answer
  • A frog eats 8 flies in 4 minutes. How many flies per minute does the frog eat
    12·1 answer
  • Emily folded a paper circle into 2 equal parts. What is the angle measure of each part?​
    12·1 answer
  • The perimeter of a movie screen is 54 meters. The screen is 18 meters wide. How tall is it?
    8·1 answer
  • Answer this pls..................​
    14·1 answer
  • Express the following as a fraction in its simplest form.
    9·1 answer
  • Please factor out the following problem:<br><br><br>3x^2y^2-xy^2-4y^2
    14·1 answer
  • A ticket to a movie for a student is $7. The cost for an adult is $2 mor than for a student. How much would it cost 5 adults and
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!