1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DaniilM [7]
3 years ago
11

All cheeses in Blake's Grocery sell for no less than $3.95 per pound

Mathematics
1 answer:
Greeley [361]3 years ago
6 0

Answer:

3.95,3.96,3.97,3.98,3.99 i think lol

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A building is composed of three rooms as shown. What
Artemon [7]
Ignore the top pat of the picture that’s my government homework. The answer is 104ft.

5 0
3 years ago
Kyle is making 9 birdhouses. He uses 8 nails for each birdhouse. If Kyle has a box of 100 nails, how many nails will he have lef
iragen [17]
9 x 8 = 72 
100 - 72 =28

Hope this helps
7 0
3 years ago
In a survey at a local university, 61% of students say that they get less than the recommended eight hours of sleep per night. I
wolverine [178]
Oggga bookgaaa shshsggazbzghshs
7 0
3 years ago
A bag contains 5 red marbles, 3 blue marbles, 7 yellow marbles, and 2 green marbles. Which ratio can be used to compare the yell
Licemer1 [7]

Answer:

7:3

Step-by-step explanation:

The number of yellow marbles: the number of blue marbles

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three students each have a different whole number of lollies. If any two of them pair up to share their lollies evenly with each
HACTEHA [7]

Answer:

Nb

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Branliest<br> solve the equation <br> 8.7=3.5m-2.5(5.4-6m)
    8·1 answer
  • The art club had an election to select a president. 39 members voted in the election and 13 did not vote. What percentage of the
    10·1 answer
  • What’s the vertex of #8 ? Please help!!!!
    8·1 answer
  • Simplify 8(7x – 1) + 4(x + 5).
    13·2 answers
  • How do you determine the number of zeros to annex in the product of 0.002 and 0.003?
    10·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE HELP!!
    12·1 answer
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Select ALL the correct answers,
    12·1 answer
  • VOLLEBALL.Pick one volleyball skill and cover the most important content for learning that skill.
    7·1 answer
  • aylah plans to make small cheese pizzas to sell at a school fundraiser. She has nine bars of cheese. How many pizzas can she mak
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!