1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bezimeni [28]
2 years ago
13

I spent $3.80 on a box of mangoes and sold it $5.57,what was my profit?​

Mathematics
1 answer:
anastassius [24]2 years ago
8 0

Answer:

1.77

Step-by-step explanation:

You might be interested in
ada recorded the thickness a of a set of books. This line plot shows her results. Jada stacked the books that were 112 inches th
Sergeu [11.5K]
Good game play later
5 0
2 years ago
Pls help me i need help iwiill give you points
Vlad1618 [11]

Answer:

The simplest (and most commonly used) area calculations are for squares and rectangles. To find the area of a rectangle, multiply its height by its width. For a square you only need to find the length of one of the sides (as each side is the same length) and then multiply this by itself to find the area

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Given the graph of f(x), find each of the following:
Y_Kistochka [10]

The value of the function at x = -1, 0, 1, 2, and 3 will be -4, 3, 2, -1, and 0, respectively.

<h3>What is a function?</h3>

A function is an assertion, concept, or principle that establishes an association between two variables. Functions may be found throughout mathematics and are essential for the development of significant links.

From the graph of f(x), then the value of the function at x = -1, 0, 1, 2, and 3 will be given as,

x             f(x)                        Feedback

-1             -4               Point is in the fourth quadrant

0              3                      Point is in the y-axis

1               2               Point is in the first quadrant

2             -1               Point is in the second quadrant

3              0                      Point is in the x-axis

More about the function link is given below.

brainly.com/question/5245372

#SPJ1

5 0
1 year ago
Line l has a slope of the line through which of the following pair of points is perpendicular to l?
Olenka [21]

Answer:

Step-by-step explanation:

I think its A

4 0
2 years ago
What is 128 5/8×2?????? plz helppp​
olya-2409 [2.1K]

Answer:

257.25

Hope This Helps!       Have A Nice Day!!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A box of crackers costs 0.26 .if the box contains 10 ounces , what is the cost of the box of crackers
    7·2 answers
  • Whats the answer to this question
    9·1 answer
  • I neeed help answering this question...
    14·1 answer
  • HELPPPPP !!!’
    13·2 answers
  • What are the solutions of the equation (x + 2)2 + 12(x + 2) - 14 = 0? Use u substitution and the quadratic formula to solve.
    6·2 answers
  • Which statement about 1.23 ÷ 0.15 is true?
    12·2 answers
  • If 16-oz bottle water cost $1.44 what is the cost per ounce
    14·1 answer
  • Can someone tell me if I’m correct if not what should I change I will mark brainliest
    7·2 answers
  • Good Points for this question
    9·1 answer
  • Please help for brainliest ​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!